SIK SORULAN SORULAR

Hafta içi 08.30 da açıp 18.45 gibi kapatıyoruz.
Cumartesi günleri de 09.00 - 17.00 saatleri arasında çalışıyoruz.
Pazar günleri kapalıyız.

Fotoğraf makinenizin ekranı kırıldıysa modeli söylemeniz durumunda tahmini değil kesin ve net fiyat verebiliriz . Veya spesifik birkaç arıza için de ( hafıza kart kapağı / batarya kapağı kırıkları gibi ) fiyat verebiliriz. Lakin telefonda fiyat veremeyeceğimiz durumlar daha fazladır. Özellikle lenslerde meydana gelen problemlerde fiyat verebilmek için ürünün muhakkak servisimize gönderilmesi gerekmekte. Nihayetinde endişe edilecek bir durum söz konusu değil. Çünkü alacağınız fiyatı uygun bulmaz iseniz ücret ödemeden iade alma hakkına sahipsiniz.

Aksi mümkün değil. Çünkü fotoğraf sektöründe zaten "yan sanayi" parça çeşidi oldukça sınırlı.
Batarya kapakları, hafıza kart kapakları ve dış gövde lastikleri dışında yan sanayi parça diye birşey söz konusu değil. Ayrıca Nikon tamiri konusunda en çok itimat edilen servis olmamız dolayısıyla bizim kullanmamız mümkün değildir.

Bu sorunun cevabı arızanın durumuna göre değişiklik gösterir fakat genellikle haftanın ilk günleri gelen ürünler o gün içinde servisimizden çıkar. Haftanın sonlarına doğru ise aynı gün içinde teslim etme şansımız azalmakta.

*Kargo ile gönderen müşterilerimizden gelir bu soru
Makineniz hazır duruma geldikten sonra size vereceğimiz banka hesap numarasına havale şeklinde veya kredi kartınızdan mail order yöntemiyle tahsilat yapabiliriz.

Standart bir sensör temizliği işlemi için 30dk ile 45dk arası bir süre yeterlidir.  Yalnız Cuma günü gelmeyi düşünüyorsanız mutlaka telefon ile danışmanızı rica ediyoruz. Zira servisimizin en yoğun iş günü Cuma'dır.

Elbette temizliyoruz. Hattâ sizler bu talepte bulunmasanız dahi titizliğimizden dolayı standart hale getirdik.

Maalesef servise almıyoruz. Amacımız "her işi" yapmak değil yaptığımız işin en iyisini yapmak.
Zaten böyle de yapmaktayız.

Suya düşme veya üzerine sıvı dökülme hadisesi üzerinden çok kısa bir zaman geçtiyse ( 1-2 gün gibi ) tabiki vakit kaybetmeden servisimize ulaştırın. Süre ne kadar kısa olursa kurtulma ihtimali o kadar artar.  Süre uzamış olsa bile yine ulaştırmanızı tavsiye ederiz. Sebebi de şu;  sıvı temasına maruz kalan bir ürünün ekstrem durumlar hariç %100 ünün hurda olma ihtimali azdır. Kalan sağlam bölüm için servisimizde tespit yapılır ve anlaşılması durumunda bir bedel karşılığı tarafımızdan satın alınabilir.

Evet satıyoruz. İsterseniz bizzat gelip temin edebilirsiniz, isterseniz de kargo ile adresinize ( ödemeyi takiben ) gönderebiliriz.